3D Konumlama Sistemleri

Smallsa Makine Ltd . olarak Ana sanayideki tecrübelerimizden yola çıkarak , başlatmış olduğumuz bir proje vardı oda ‘’ 3D Ölçme tezgahlarında fikstürü olmayan , aparatı olmayan parçaların  konumlamasını sağlamak ’’.

Bazı zor formlu parçaların  Ölçüm tezgahlarında  konumlandırılması da zor , referanslayıp ölçüm yapılması da hem zor hemde çok zaman kaybettiriyor .  Biz bu zamanın önüne geçmek , çalışana kolay referanslamasını sağlamak ve kontrol fikstürlerinin 3D laboratuarına getirilmesinin önüne geçmek istiyoruz. Yaptığımız araştırmalarda Firmalar bu konudan çok muzdarip ve bir çözüm üretilememiş .  Yaptığımız Arge çalışmaları kapsamında  Patentli Ürünlerimizi Değerli Firmalarla paylaşarak bu sıkıntılarının ortadan kaldırmak istiyoruz.

İlk işlem ;  Ürünün datasını tezgah tasarımında yerleşimini sağlamak .   ( 10 dakika , bu işlem bir kere yapılıyor .)

İkinci işlem ;  Hareketli kolonları ana referans noktalarına yerleştirmek ve  Noktaların değerlerini txt.olarak çıktısını alıp 3d Tezgahına aktarmak. (1 dakika )

Son işlem ;  3d tezgahında Bu noktalara Özel kafa aygıtı ile hareketli kolonları yerleştirmek. Parçayı oturtarak sacın oturduğu kürelerdeki manyetikleri etkili hale getirmek  (Klemp Görevi Görüyor) .   ( 5 dakika )

Toplam işlem süresi  : 6 Dakikadır.

             

Bu sistemin sağladığı faydalar :  Ölçüm zamanının kısaltılması   + Doğru ve Hızlı konumlama + Hızlı referanslama + Çalışanların hep aynı yöntemle ölçüm yapabilmesi ve  Yeterlilikler.

3D  Tezgahında şuanda firmaların uyguladığı Konumlama ve Referanslama Örnekleri.

            

Firmalarda  uygulanan yöntemler çok uzun zaman alıyor ve operatörlerde ölçüm farklılıklarına sebep oluyor.